Spoluorganizátorom podujatia, ktorého motto znie „Nehľadaj rozdiely, nájdi to, čo nás spája… HRAJ!“, bol aj Študentský cech strojárov SjF STU.
Na otvorení turnaja o 13:30 hod. odzneli príhovory britského veľvyslanca Andyho Gartha, zástupcov vedenia SjF STU a generálneho sekretára SPV Samuela Roška. Následne nastúpili k zeleným stolom štvorčlenné družstvá zložené z paralympionikov, pedagógov, študentov a zástupcov ambasády. Vydarený poldeň ukončila tradičná recepcia na pôde rezidencie britského veľvyslanca.
Táto pekná tradícia sa zrodila v roku 2009, keď sa na rovnakom mieste odohral prvý ročník. Foyer na „strojarine“ bol dejiskom turnaja aj v roku 2010. Prvá zmena prišla v roku 2011, keď si účastníci po prvýkrát vyskúšali pôdu Stolnotenisovej haly v bratislavskej Rači. Akciu obohatil exhibičný zápas, ktorý bol rozlúčkou Paralympionika desaťročia 1994 – 2004 Ladislava Gáspára s aktívnou kariérou.
O rok neskôr sa hralo v ešte väčšej aréne. V rámci eventu „100 dní do Londýna“ pred PH 2012 hostil „Ping pong bez bariér“ Zimný štadión Ondreja Nepelu. Pamätným zostane tento ročník okrem iného aj zápasom ministrov. V tom čase bol na návšteve Slovenska britský minister pre Európu David Lidington, ktorý neodmietol ponuku zahrať si štvorhru proti vtedajšiemu ministrovi školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušanovi Čaplovičovi. Ich partnermi boli na jednej strane britský paralympijský reprezentant Scott Robertson, spoluhráčkou nášho ministra zasa štvornásobná paralympijská medailistka Alena Kánová, ktorej iniciatíva bola pri zrode tohto turnaja. V roku 2014 sa turnaj vrátil svojim piatym ročníkom späť na pôdu strojárov.
Hoci sa od roku 2009 vystriedali na čele britskej ambasády v SR viacerí diplomati, všetci si našli čas a podujatie podporili svojou osobnou účasťou alebo dokonca zapojením sa do športového zápolenia, ako včera Andy Garth. Cieľom turnaja je pomôcť prelomiť fyzické, jazykové ale aj iné umelo vybudované bariéry.
Viac foto na:
http://www.spv.sk/fotogaleria/6-rocnik-ping-pong-bez-barier-stu?p=0