Zobraziť štandardnú verziu stránky

Paralympijský magazín: 24.9.2022

Spomienky, tanec aj pomoc vedcov sa objavia v septembrovom Paralympijskom magazíne v RTVS. Účastníkov Svetového pohára v tancoch na vozíku v Košiciach sprevádzal cit pre hudbu, rytmus v tele aj vášeň v tanečných kreáciách. V jednotlivých kategóriách súťažilo 67 tanečníkov z 15 krajín. Celkovo získali slovenskí tanečníci na SP v Košiciach spolu sedem cenných kovov, z tohto Helena Kašická päť. Zo štyroch disciplín si dokonca odniesla prvenstvo! Spolu s Markom Maruščákom v latinsko -amerických tancoch aj v kategórii freestyle, plus ďalšie dve víťazstvá dosiahla v sóle. Paralympijský magazín zachytil atmosféru SP aj emócie víťazov, no zaoberá sa aj vedeckou štúdiou pohybového rozsahu paralympionikov. Spoločným projektom FTVŠ a SjF STU. Pripomína však aj športové vrcholy športovcov z paralympijského Tokia a medaily, ktoré majú naši športovci už rok doma. Jedno z japonských prísloví hovorí: „S priateľom po boku nie je žiadna cesta príliš dlhá.“ V Tokiu sme pochopili, že každá cesta, aj tá najstrmšia má svoj zmysel. Pokiaľ v nás prebudí vôľu zdolať ju. Pokiaľ nám otvorí cestu k nepoddajnosti.
Paralympijský magazín vysiela Šport RTVS v premiére v sobotu 24. septembra od 20,40 hod. a v repríze v nedeľu 25. septembra od 9.25 hod.


Paralympijský magazín: 28.8.2022

Dostať šancu hľadať svoje šťastie. Aj o tom sú tradičné motivačné kempy Slovenského paralympijského výboru – Hľadáme talenty. Tentoraz aj s viacerými novinkami a tiež s mnohými už známymi ale aj novými tvárami. Paralympijský magazín Športu RTVS nechýbal ani na veľkej Paráde v Piešťanoch, kde pribudla na Chodník slávy tabuľka s menami medailistov zo ZPH v Pekingu 2022. A načrel aj do skúseností motivátorov v úspešnom projekte Sme si rovní… Vysiela sa v nedeľu 28. augusta od 14:40 hod.


Paralympijský magazín: 26.7.2022

Ťažká téma, ešte ťažšia situácia. Krátenie dotácií pre SPV a pre Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov. Prerozdeľovanie financií zo strany MŠVVaŠ SR považuje SPV za netransparentné a neodborné. Výrazné znižovanie financií zo štátneho rozpočtu zráža paralympijský šport na kolená. Preto hľadá SPV cesty na zvrátenie kritickej situácie. Aj o tom bude júlový Paralympijský magazín. Navštívili sme však necelý rok po PH v Tokiu aj dvojnásobnú paralympijskú víťazku v bocii Michaelu Balcovú. Prežila si trápenia aj športové vrcholy a momentálne je v kategórii svetovou jednotkou. Navyše priviedla k medailám na Európskych paralympijských hrách mládeže aj svoje nasledovníčky. Eliška Jankechová a Kristína Kudláčová získali zlatú a striebornú medailu v boccii. Tatiana Blattnerová zasa dve bronzové na MS v paraplávaní na Medaire. 


Paralympijský magazín: 26.6.2022

Konečne. Opäť sa športuje naplno a Paralympijský magazín je pri tom. V Púchove, Trnave, Šamoríne aj v Kováčovej pri Banskej Bystrici. 27 minút reportáží a návratov k podujatiam zdravotne znevýhodnených športovcov začneme na medzinárodnej konferencii Sme si rovní. Následne sa pozrieme na priebeh Európskeho pohára v paracyklistike aj na tenisový turnaj na vozíkoch Empire Trnava, kde sa po prvý raz v histórii stal celkovým víťazom slovenský reprezentant. Nebudú chýbať ani aktuálne výsledky našich paraplavcov, parastrelcov a paracyklistov na vrcholných podujatiach sezóny a s kamerou sme sa “zatúlali” aj na športový deň Národného rehabilitačného centra v Kováčovej a na Valné zhromaždenie SPV. 

Ďakujeme partnerom