Zobraziť štandardnú verziu stránky

Bez limitov: Rozhovor s Jánom Riapošom

V slovinskom Lašku sa konal prvý veľký turnaj v parastolnom tenise po letných paralympijských hrách v Tokiu. Slovenskí reprezentanti Ján Riapoš a Martin Ludrovský vyhrali na ňom štvorhru po výhrach v skupine nad Rakúskom aj Kóreou. V celosvetovej konkurencii zdolali vo štvrťfinále  Srbsko 3:0 a v semifinále číľsko-kórejský pár Flores, Park rovnako 3:0. Vo finále vyhrali nad Francúzmi Julienom Michaudom a Fabienom Lamiraultom 3:2 na sety. Stano Ščepán sa Jána Riapoša spýtal, čo ho zaujalo okrem nečakaného krásneho víťazstva…

Bez limitov: Rozhovor s Marekom Kubačkom

Marek Kubačka je jediným celkom nevidiacim para-alpským lyžiarom na svete, ktorý štartoval na zimných paralympijských hrách v Pekingu. Za navádzačkou Máriou Zaťovičovou obsadil 4. miesto v obrovskom slalome. Hoci štartoval už na svojich piatych hrách, Stano Ščepán sa ho spýtal aj na všedné problémy. Napríklad, či využíva v bežnom živote asistentov.