Zobraziť štandardnú verziu stránky

Paralympijský špeciál

Televízia TA3 v spolupráci so Slovenským paralympijským výborom spustila magazín s názvom Paralympijský špeciál. V dvadsaťminútovom formáte, ktorý je v premiérovom vydaní vysielaný vždy posledný štvrtok v mesiaci, privítame zaujímavých hostí z prostredia paralympizmu. Súčasťou relácie je aj rubrika Profil mesiaca a reportáže z aktuálnych podujatí.

Paralympijský špeciál 31.08.2023

Rozhovor s čerstvou majsterkou Európy v parastreľbe Veronikou Vadovičovou, ale aj súhrn výsledkov našich športovcov na MS v paraplávaní, MS v paracyklistike, na multišampionáte v Rotterdame či pohľad na festival Paráda. V augustovej časti relácie Paralympijský špeciál prinesieme viac tém. Sledujte ju v premiére vo štvrtok o 18.00 na ta3.

Paralympijský špeciál 27.07.2023

Sledujte júlovú časť relácie Paralympijský špeciál v premiére vo štvrtok 27.7. o 18.00 na ta3 a dozviete sa viac o MS v paraatletike. V štúdiu privítame Moniku Dzurikovú pred EH v Rotterdame.

Paralympijský špeciál 29.06.2023

Slovakia Open v tenise na vozíku, ďalšie edície župných paralympiád, ale aj rozsiahly rozhovor o blížiacom sa nabitom lete našich paracyklistov. Sledujte júnovú časť relácie Paralympijský špeciál v premiére vo štvrtok 29.6. o 18.00 na ta3.

Paralympijský špeciál 25.05.2023

Ako sa darilo našim športovcom na májových podujatiach, ako to vyzeralo na bratislavskej župnej paralympiáde, ale aj o prípravách na augustové Európske hry v Rotterdame. Sledujte májovú časť relácie Paralympijský špeciál v premiére už dnes o 18-tej na ta3

Paralympijský špeciál 27.04.2023

V apríli sme začali odpočítavať 500 dní do začiatku letnej paralympiády v Paríži. Nielen o prípravách na budúcoročný sviatok športu zdravotne znevýhodnených, ale aj o našich župných paralympiádach sa dozviete viac v relácii Paralympijský špeciál v premiére vo štvrtok o 18-tej na ta3.

Paralympijský špeciál 30.03.2023

Štart projektu župných paralympiád, 6. miesto našich curlerov na vozíku na MS, ale okrem toho aj ďalšie témy, ako napríklad rozhovor s generálnym manažérom slovenskej paraplaveckej reprezentácie Martinom Sadloňom. Sledujte marcovú časť relácie Paralympijský špeciál na ta3 v premiére vo štvrtok o 18-tej.

Paralympijský špeciál 23.02.2023

Vo februárovej časti Paralympijského špeciálu sa vrátime k januárovým MS v paraalpskom lyžovaní, v štúdiu privítame koordinátorov projektu Hľadáme talenty Jakuba Kraka s Jurajom Mederom a predsedu SPV Jána Riapoša sa opýtame aký bude paralympijský rok 2023 – nielen zo športového hľadiska.

Paralympijský špeciál 26.01.2023

V januárovej časti Paralympijského špeciálu sa pozrieme, ako sa darí našim paralyžiarom na MS v Espote, aké vrcholné podujatia čakajú slovenských paralympionikov v roku 2023 a venovať sa budeme aj tenisu na vozíku. V štúdiu privítame predsedkyňu ŠTK Karin Habšudovú a v profile sa vám predstaví Tomáš Masaryk. Sledujte Paralympijský špeciál na ta3 v premiére vo štvrtok o 18-tej.

Paralympijský špeciál 29.12.2022

Pohľad na úspešný svetový šampionát boccistov v Riu, vyhlásenie ankety Paralympionik roka, ale aj vyše 15-minútový rozhovor s lúčiacou sa paralympijskou hviezdou Henrietou Farkašovou. Okrem aktuálnych tém budeme v poslednej tohtoročnej časti Paralympijského špeciálu aj spomínať na skvelé momenty, ktoré sme v roku 2022 s našimi paralympionikmi zažili.
Sledujte reláciu Paralympijský špeciál na ta3 v premiére vo štvrtok už o 17:50!

Paralympijský špeciál 24.11.2022

Po medailovej žatve Jozefa Metelku priniesli medaily z MS aj naši parastrelci a parastolní tenisti. Viac o ich týchto úspechoch, ale tiež rozsiahlejší rozhovor s Jánom Riapošom či profil paralympijského nováčika Filipa Marinova si môžete pozrieť v premiérovej časti relácie Paralympijský špeciál na ta3 vo štvrtok o 18-ej.

Paralympijský špeciál 27.10.2022

V najnovšej časti uvidíte cestu Filipa Marinova za zlatom na ME v paratrape, reakciu Jozefa Metelku po ďalšej medailovej žatve na MS v dráhovej paracyklistike, ale aj profil doposiaľ jedinej Slovenky, ktorá má istú miestenku na paralympiádu do Paríža – Veroniky Vadovičovej. Pozvanie do štúdia prijal tentoraz športový riaditeľ SPV Tomáš Varga, ktorý sa nedávno vrátil z návštevy Paríža.
Sledujte Paralympijský špeciál na ta3 v premiére tento štvrtok o 18.00.

Paralympijský špeciál 29.09.2022

V októbrovej časti relácie Paralympijský špeciál ponúkneme okrem tradičného prehľadu udalostí aj rozsiahly rozhovor s našou najúspešnejšou tanečnicou na vozíku Helenou Kašickou a v profile sa vám predstaví bronzový medailista v parastolnom tenise z paralympiády v Tokiu Peter Mihálik. Sledujte Paralympijský špeciál v premiére vo štvrtok o 18-tej na ta3.

Paralympijský špeciál 25.08.2022

Majstrovstvá Európy paralukostrelcov v Ríme, tradičný festival Paráda, ale aj ďalšie športové i viac ako len športové podujatia našich paralympionikov. V augustovej časti relácie Paralympijský špeciál na ta3 uvidíte okrem iného rozsiahlejší rozhovor s parastrelcom Radoslavom Malenovským i profil nádejnej boccistky Elišky Jankechovej. Sledujte Paralympijský špeciál v premiére vo štvrtok o 18-tej na ta3.

Moderátorom Paralympijského špeciálu je športový redaktor Patrik Tkáč, ktorý má v oblasti športu dlhoročné skúsenosti. „V Paralympijskom špeciáli bližšie predstavujeme jednotlivých športovcov, divákom ponúkame aj ich príbehy a v neposlednom rade informujeme o ich výsledkoch a úspechoch.

Archív: Paralympijský špeciál 28.07.2022

Letné prázdniny sú v plnom prúde, no naši zdravotne znevýhodnení športovci rozhodne voľno od súťaží nemajú. V júlovej časti Paralympijského špeciálu na ta3 sa pozrieme na vystúpenie slovenskej výpravy na podujatí EPYG či Svetové poháre bočistov i parastrelcov. Pozvanie na rozhovor v štúdiu prijala paralympijská šampiónka v boccii a dnes už aj trénerka i zástupkyňa športovcov vo Výkonnom výbore SPV Michaela Balcová. V tradičnom profile vám predstavíme iného paralympijského šampióna – paracyklistu Patrika Kurila. Sledujte Paralympijský špeciál v premiére vo štvrtok o 18-tej na ta3.

Archív: Paralympijský špeciál 30.06.2022

V júnovej časti relácie Paralympijský špeciál vám prinesieme rozhovory s Veronikou Vadovičovou po zisku miestenky do Paríža, s našimi paracyklistami po majstrovstvách Európy či s Tatianou Blattnerovou po zisku dvoch bronzov na majstrovstvách sveta. V štúdiu privítame staronového predsedu SPV Jána Riapoša a v tradičnom profile predstavíme dvojnásobného bronzového paralympijského medailistu – paraatléta Mariána Kuřeju. Sledujte Paralympijský špeciál v premiére už tento štvrtok na ta3.

Archív: Paralympijský špeciál 26.05.2022

Spravodajský prehľad májových výkonov a výsledkov našich bočistov v Brazílii, parastolných tenistov v Slovinsku, paracyklistov v Nemecku či curlerov na vozíku vo Fínsku, ale aj rozhovor v štúdiu s paraatlétom Dušanom Laczkóm a ako bonus pohľad na kariéru trojnásobného paralympijského šampióna Samuela Andrejčíka. Sledujte reláciu Paralympijský špeciál na TA3 v premiére už tento štvrtok o 18-tej.

Archív: Paralympijský špeciál 28.04.2022

Zimnými paralympijskými hrami v Pekingu sa rok našich zdravotne znevýhodnených športovcov rozhodne neskončil. V aprílovej časti relácie Paralympijský špeciál sa bližšie pozrieme na sezónu našich paraplavcov, egyptský úspech Borisa Trávnička či záver sezóny parahokejistov. Ako bonus Vám ponúkneme príbehy našich paralympijských obojživelníkov. Viac sa dozviete v relácii Paralympijský špeciál vo štvrtok o 18.00 na ta3.

Galéria

Archív: Paralympijský špeciál 24.02.2022

Vo februárovej časti relácie Paralympijský špeciál zosumarizujeme všetko podstatné, čo sa udialo posledné dni pred odletom do Pekingu. Pozrieme sa na záverečnú fázu prípravy paralyžiarov v Jasnej a reč bude aj o tom, aký program a čo všetko čaká našich paralympionikov po prílete do Číny. Hosťom moderátora Patrika Tkáča v štúdiu bude zástupca vedúceho slovenskej paralympijskej výpravy Peter Čaplický a v profile predstavíme paralyžiara Martina Franceho. Sledujte Paralympijský špeciál vo štvrtok o 22.35 hod. na ta3

Archív: Paralympijský špeciál 27.01.2022

Olympijské hry v Pekingu sa začínajú budúci týždeň, paralympijské v rovnakom dejisku presne o mesiac neskôr. Televízia TA3 v spolupráci so Slovenským paralympijským výborom už niekoľko týždňov mapuje prípravu našich paralympionikov na najväčší športový sviatok a inak tomu nebolo ani tento mesiac.

Archív: Paralympijský špeciál 30.12.2021

Naši paralympionici rozradosťovali v roku 2021 nielen seba a svojich fanúšikov, ale svojimi výsledkami zároveň robili aj skvelú reklamu našej krajine vo svete. Naši bočisti priniesli aj napriek absencii Samuela Andrejčíka z európskeho šampionátu tri cenné kovy.

Archív: Paralympijský špeciál 25.11.2021

Tento týždeň sa spustilo odpočítavanie 100 dní do zimnej paraolympiády v Pekingu. Pozreli sme sa však aj na to, čo zarezonovalo v letných športoch. Do štúdia sme si pozvali Františka Pitoňáka, trénera reprezentácie SR v curlingu na vozíku.

Archív: Paralympijský špeciál 28.10.2021

Tento týždeň sa spustilo odpočítavanie 100 dní do zimnej paraolympiády v Pekingu. Pozreli sme sa však aj na to, čo zarezonovalo v letných športoch. Do štúdia sme si pozvali Františka Pitoňáka, trénera reprezentácie SR v curlingu na vozíku.

Sledujte nás na www.spv.tv a Facebook SPV

Ďakujeme partnerom