Zobraziť štandardnú verziu stránky

Paralympijským štúdiom PARA TOKIO bude sprevádzať trojica známych moderátorov a zabávačov. Vera Wisterová, Marcel Forgáč z FUN rádia a známy stand-up komik a herec Juraj Šoko Tabaček vyplnia dva paralympijské týždne zaujímavými informáciami.

Moderátorka VERA WISTEROVÁ

Teším sa teší na moderovanie paralympijského štúdia „Verím, že divákom ukážeme čo najviac medailí z Tokia“

Ja som hrdá na to, že už pár rokov patrím aj ja do paralympijskej rodiny, a že sa môžem zúčastňovať na rôznych podujatiach ako moderátorka. A preto si naozaj cením, že môžem spolumoderovať s Marcelom a tak isto aj so Šokom paralympijské štúdio. Budeme to robiť z Bratislavy, budeme sa spájať s Tokiom, s paralympiádou a je to veľká vec. Treba povedať, že latka pre našich športovcov je vysoko, pretože na trinástich paralympiádach, myslím aj letných aj zimných doteraz, doniesli domov až 114 medailí, ale ja verím, že ďalšie medaily pribudnú aj v Tokiu počas paralympiády. My im veľmi držíme palce, budeme ich aj na diaľku podporovať a hlavne, ale vám všetkým budeme prinášať rôzne zaujímavosti, správy, informácie, všelijaké zákulisné informácie z paralympiády v Tokiu. Som šťastná, že budem súčasťou aspoň na diaľku tejto obrovskej športovej udalosti.

Marcel Forgáč

Mám medzi paralympionikmi veľa kamarátov a dokonca takých, s ktorými som strávil pomerne dosť času. Nielenže sa stretávame na podujatiach, poznám ich ako ľudí a poznám ich húževnatosť a vytrvalosť. To že majú hendikep, kvôli ktorému reprezentujú na paralympiáde je známe, ale ten princíp prípravy na vrcholné podujatie je rovnaký. Ja si myslím, že zdôrazniť treba ih športovú zdatnosť, vytrvalosť a prístup k príprave, nie akúkoľvek inakosť. Veľmi sa teším na Šoka aj na Verku, samozrejme na Verku viac, teda už minimálne aby som bol gentleman a na to ako budeme držať palce slovenským športovcom, v tomto prípade športovcom paralympjským.

Juraj Šoko Tabáček

Ja sa veľmi teším, že môžem moderovať, alebo spolu moderovať paralympijské štúdio. Je to pre mňa nová skúsenosť a vždy som si vážil ľudí, ktorí vedia prekonať seba a možno aj nejaké predsudky a napriek tomuto všetkému sa vložia do niečoho, v čom dosiahnu absolútnu špičku. Myslím si, že presne paralympiáda toto reprezentuje. Tak isto si vážim osobnú silu ľudí, ktorí sa venujú paralympijským alebo celkovo para športom, pretože určite to chce okrem fyzického nasadenia, veľmi silnú mentálnu prácu na sebe. Naozaj veľmi obdivujem a rešpektujem ľudí, ktorí sú ochotní toto podstúpiť a viem, že ten proces prakticky nikdy nekončí. To je jedna vec, druhá vec je, že je to šport a šport bol odjakživa spojený s vyspelou civilizáciou. Som veľmi rád, že šport stále žije a myslím, že ak sa nám podarí práve paralympijským štúdiom zvýšiť povedomie o para športe, môžme sa tešiť. Okrem toho, že naozaj veľmi trpia finančným podvyživením, zaslúžia si aj oveľa väčšiu pozornosť ako v súčasnosti majú, aj keď ako sami hovoria, zlepšuje sa to. Pre mňa je to naozaj veľká výzva a dúfam, že sa nám to podarí urobiť tak, že to pritiahne divákov a podarí sa nám vytvoriť správne fanúšikovské prostredie pre ľudí, ktorí nás reprezentujú a budú sa cítiť podporení a podporovaní. Myslím, že je veľmi dôležité, aby športovec cítil, že okrem toho, že to robí pre seba, má to pre koho robiť, a že jeho výsledky ľudia nejakým spôsobom evidujú a zaznamenávajú. Každopádne sa teším, či už s Verou, alebo s Marcelom, že to okrem iného bude aj zábava a to si myslím, že je správny prístup práve k športu ako takému. Šport by mal byť aj zábava nie len nejaké utrpenie pre ľudí, ktorí prekonávajú svoje možnosti. Takže sa teším a dúfam, že toto prelezie aj cez obrazovku a budú sa tešiť aj prípadní konzumenti, inými slovami diváci.

Stano Staško

Štúdio Para Tokio, je úžasný projekt, ktorý predstavuje paralympiádu a slovenských paralympionikov zo športovej aj ľudskej stránky. V štúdiu nie je núdza o zábavné situácie, vďaka našim moderátorom, ale aj príspevkom od “našich ľudí” v Tokiu, ako aj vlogom od našich paralympionikov. Relácia je dynamická, kde sa kombinujú príspevky so vstupmi moderátorov s hosťom v štúdiu, ktorý má k športu alebo paralympionikom blízko. Nechýba každodenná súťaž pre divákov – Nájdi para vec a diváci si môžu natipovať, ako dopadne výzva známych osobností z para športovcami. Naše štúdio sa snažíme vytvoriť dynamicky a interaktívne, pretože vysielame na internete denne od 18:00 naživo, ale je možné si ho pozrieť aj spätne.

Ďakujeme partnerom