Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Zobraziť štandardnú verziu stránky

Trenčianska Župná paralympiáda a Deň Radovana Kaufmana

Pridajte k nám na nezabudnuteľný deň plný športovej vášne, dobrovoľnosti a nádherných zážitkov! Už 26.6. 2024 sa uskutoční ďalší ročník Trenčianskej župnej paralympiády a Deň Radovana Kaufmana. V rámci programu na Vás čakajú prezentácie pretekárov, paralympijské športy a edukačná zóna Sme si rovní II.

Registrácia na turnaje Trenčianskej župnej paralympiády

Ambasádorka projektu Henrieta Farkašová, Slovenský paralympijský výbor a jeho partneri Vás pozývajú aj tento rok na Župnú paralympiádu.

Hľadáme talenty, Sme si rovní a Paráda v jeden deň a na jednom mieste.
Prinesú vám veľa športu aj užitočných informácií, nielen ako športovať so zdravotným znevýhodnením.

Župná paralympiáda prichádza za vami do regiónov a je tu pre Vás!

Cieľom projektu, ktorý pripravil Slovenský paralympijský výbor v spolupráci s ôsmimi župami, bolo priniesť paralympijský šport do všetkých regiónov Slovenska, zapojiť do neho zdravotne znevýhodnené deti a mládež a šíriť prostredníctvom športu paralympijské myšlienky.


Marián Ligda

Kapitán Marián Ligda v rozhovore o tom, aké športy si môžu vyskúšať účastníci župných paralympiád a čo všetko ich čakalo v Dolnom Kubíne.

Ján Riapoš

O čom je projekt župná paralympiáda? Opýtali sme sa predsedu SPV Jána Riapoša v Dolnom Kubíne, kde počas uplynulého víkendu štartoval prvý ročník tohto podujatia.


Michaela Balcová

Koľko nádejných boccistov našla Michaela Balcová na župných paralympiádach, ktoré sa konajú dnes v Dolnom Kubíne? Viac sa dozviete v rozhovore.

Dušan Tittel

Ako vníma prínos športu zdravotne znevýhodnených do jednotlivých žúp bývalý slovenský futbalista Dušan Tittel? Opýtali sme sa ho na názor počas župnej paralympiády v Dolnom Kubíne.


Športovalo sa na ZŠ Martina Kukučína a na dolnokubínskom zimnom štadióne. Najlepší zo súťažných turnajov postupujú do celoštátneho finále, kde sa stretnú s víťazmi ďalších župných paralympiád. Cieľom nového projektu, ktorý pripravil Slovenský paralympijský výbor (SPV) v spolupráci s ôsmimi župami, je priniesť paralympijský šport do všetkých regiónov Slovenska, zapojiť do neho zdravotne znevýhodnené deti a mládež a šíriť prostredníctvom športu paralympijské myšlienky.

Slávnostné otvorenie prebehlo ráno na ZŠ Martina Kukučína aj so sľubom, paralympijským ohňom, kultúrnym programom a príhovormi hostí. Na následných športových aktivitách sa zúčastnili aj absolventi zimného kempu „Hľadáme talenty 2023“, ktorý sa počas tohto týždňa koná práve v Dolnom Kubíne a na Kubínskej holi.

Okrem športového programu bola účastníkom k dispozícii aj Edukačná zóna projektu SME SI ROVNÍ s prednáškami a workshopmi nielen o samotnom projekte, ale aj o paralympijských športoch. Súbežne prebiehalo aj meranie fyzických predispozícií, ktoré slúži na zistenie športu, na ktorý má dieťa najlepšie predpoklady. K dispozícii boli tiež informačné stánky SPV a SME SI ROVNÍ, kde záujemcovia dostali všetky potrebné informácie. Zároveň došlo k podpisu Memoranda o spolupráci medzi SPV a Mestom Dolný Kubín, ktoré svojimi podpismi parafovali štatutári Ján Riapoš a Ján Prílepok.

Ďakujeme partnerom

Hlavní partneri

Projekty podporili

Oficiálni partneri

Komunikačný partner

Automobilový partner

Hlavný mediálny partner

Mediálni partneri

Dodávatelia