Konferencia SPORT CONNECTIONS pokračovala témou „Nový zákon o športe a financovanie slovenského športu“, ktorú otvoril riaditeľ kancelárie štátneho tajomníka pre šport MŠVVaŠ SR Branislav Strečanský. Predstavil konkrétne zmeny, ktoré by mala priniesť do športu spomínaná legislatívna norma, najmä čo sa týka prerozdeľovania financií.

Úprava by okrem iného mala zahŕňať napríklad konštantnú sumu pre každý šport, ale aj častejšie a presnejšie prieskumy a vypočítavanie výsledkov Slovenska či objektivizovanie určovania váh športových odvetví. Zároveň sa podrobne venoval vzorcom výpočtu podielu pre jednotlivé športy a všetkým faktorom, ktoré do týchto vzorcov vstupujú. Do tejto témy sa spolu s ním zapojili aj generálny sekretár SAZ Vladimír Gubrický, predseda Legislatívno – právnej komisie SOŠV Patrik Hrbek a výkonný riaditeľ SPV Maroš Čambal, ktorý prezentoval zmeny v príjmoch SPV z kapitoly rezortného ministerstva za posledné roky.

Druhú časť konferencie otvorila tretia téma „Športový marketing, televízia a nové príležitosti“, ktorá bola doménou najmä zástupcov televíznych spoločností. Prispeli do nej riaditeľ JOJ Šport Roman Neuschl, intendant RTVS Šport Marcel Merčiak, šéfredaktor športu TV Markíza Martin Lisý, obchodný riaditeľ TA3 Julián Lukáček a zástupca Slovenského športového inovačného centra Roman Krajniak. Z úst jednotlivých predstaviteľov televízii odzneli informácie o vysielacích prioritách, aj v dlhšom časovom horizonte, resp. vysielací priestor pre parašporty.
Marcel Merčiak zdôraznil že prioritou RTVS zostávajú olympijské a paralympijské hry. Tie najbližšie bude hostiť metropola Francúzska prvýkrát pod spoločným názvom „Olympijské a paralympijské hry Paríž 2024“. Ján Riapoš apeloval na zástupcov televízií, aby si vychovávali odborníkov na jednotlivé športy, nakoľko tu sú rezervy a pomohlo by to aj samotnému parašportu. „Paralympijský šport je profesionálny šport zdravotne znevýhodnených, ale stále si iba ťažko hľadá priestor v televíznom spravodajstve“, dodal.

Záverečnú štvrtú tému „Prechod paralympijských športov pod národné športové zväzy“ otvoril športový riaditeľ SPV Tomáš Varga: „Deje sa to v rámci zbližovania olympizmu a paralympizmu, ktoré bude pokračovať, ale proces prechodu je vo viacerých športoch veľmi zložitý“. Výkonná riaditeľka SZTPŠ Martina Balcová pomenovala zásadné problémy tohto prechodu: „Z 11 športov, ktoré patria pod SZTPŠ, sa to týka ôsmich. Vynorili sa však viaceré otázniky a veľmi ma mrzí, že zástupcovia ministerstva tento proces zúžili iba na financie a prihlasovanie športovcov na súťaže. To je však iba vrchol pyramídy, ktorý nereflektuje celé podhubie parašportov ako sú rozvoj, metodika, tréningový proces, poznanie prostredia“, zdôraznila. Konkrétne problémy s týmto prechodom potvrdil aj predseda Slovenského stolnotenisového zväzu Anton Hamran, ktorý má dlhoročné skúsenosti s parastolným tenisom, ale napriek tomu sa tiež prikláňal k prechodnému obdobiu, počas ktorého by sa vyjasnili všetky záležitosti tohto procesu.

Generálny sekretár Zväzu slovenského lyžovania (ZSL) Radovan Cagala povedal: „My sme si pri prijímaní paraalpských lyžiarov dali dvojročné prechodné obdobie, počas ktorého by postupne mali prijať niektoré vnútorné procesy ZSL, pretože niektoré sú odlišné od tých v parašporte“. „My sa snažíme adaptovať, ale samozrejme musíme sa vysporiadať za chodu s určitými rozdielmi“, potvrdil jeho slová manažér reprezentácie paraalpského lyžovania ZSL Martin Makovník. Posledným diskutujúcim k tejto téme bol koordinátor parašportov vo FIS Timotej Dudáš.
