V nedeľu sa uskutočnili v Prievidzi po trojročnej odmlke Majstrovstvá SR v parastolnom tenise. Predchádzalo im spoločné sústredenie domácich reprezentantov spolu s hráčmi z Ukrajiny, Srbska, Španielska a Írska pred ME v Sheffielde.

V kategórii SM1-2 potvrdil stúpajúcu formu pred ME, ktoré sa uskutočnia už o necelé dva týždne, Ján Riapoš. Ten triumfoval pred Petrom Lovašom a Františkom Ščerbom. V kategórii SM3-5 sa víťazstvo dostalo do rúk Borisovi Trávníčkovi, ktorý dokázal zvíťaziť pred svojim partnerom zo štvorhry Petrom Mihálikom a na bronzovej priečke sa umiestnil skúsený Bohuš Čabák.

V súťaži stojacich hráčov v kategórii SM6-7 potvrdil svoju dominanciu Miroslav Jambor pred Gabrielom Csémym a Alexandrom Nagyom. Kategória SM8-10 priniesla zaujímavé súboje a z triumfu sa pri zranení Richarda Csejteya tešil Jozef Kršiak, nasledovaný Tamásom Horváthom na druhom mieste a Mariánom Černickým na treťom mieste.

Súťažilo sa aj v štvorhrách, podobne ako to bude aj na nadchádzajúcich ME a PH v Paríži. Kategória vozíčkarov priniesla víťazstvo pre dvojicu Boris Trávníček – Peter Mihálik. Na druhom mieste sa umiestnili Ján Riapoš a Peter Lovaš, ktorý sa v tomto zložení predstavili po prvý raz a tretie miesto patrilo Mariánovi Kamienovi s Andrejom Mészárosom.

V súťaži stojacich hráčov v štvorhre si Jozef Kršiak a Tamás Horváth udržali svoju víťaznú formu, keď získali prvé miesto. Druhé miesto patrilo dvojici Miroslav Jambor – Jaroslav Kačník a tretie obsadili Marián Černický a Juraj Šabík.
Informoval predseda ŠTK Tomáš Varga.
