Po skončení slávnostného programu nasledoval tlačový brífing, na ktorom sa prítomní ministri vyjadrili k aktuálnym problémom paralympijského športu a k ich riešeniam.
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erik Tomáš zablahoželal SPV k významnému jubileu a poďakoval v mene všetkých občanov za všetky úspechy a zážitky, ktoré parašportovci Slovensku priniesli. V tejto súvislosti spomenul aj projekt Sme si rovní II., v rámci ktorého pomáhajú v symbióze s paralympionikmi ľuďom, ktorým sa niečo prihodilo, aby im pomohli v živote, napríklad s prácou, ale aj poradenstvom v rôznych oblastiach. „Paralympionici im pomáhajú ako sociálni motivátori a tento projekt potrvá do roku 2026. Už teraz s SPV komunikujeme, aby pokračoval aj ďalej a myslím si, že sme na dobrej ceste. Zároveň som rád, že sa v rámci nášho rezortu, ktorý sa musí starať o všetkých zdravotne znevýhodnených ľudí podarilo pripraviť aj kvalitnú legislatívu, ktorú už môžu zdravotne znevýhodnení ľudia a ich opatrovatelia cítiť. Napr. novelu zákona o sociálnych službách, ale aj zvýšenie príplatku pri zdravotne znevýhodnených deťoch či ďalšie“.


K rozdielom v doterajšom začlenení paralympijských a olympijských športovcov do stredísk vrcholového športu sa vyjadril minister cestovného ruchu a športu SR Dušan Keketi. My vždy radi uvítame každú rozumnú systematizáciu postupov. Už dnes vidíme disproporciu v rezortných strediskách a snažíme sa komunikovať s vnútrom aj obranou, a vytvoriť nejaký harmonizovaný model. S cieľom nie byrokratizovať život športovcov, ale priniesť nejakú zmenu, ktorá uľahčí a stransparentní proces športovej prípravy, takže v tomto budeme určite pokračovať. Zákon o športe počíta so systémovou podporou paralympijského športu, je tam každoročný príspevok z národného športového projektu a takisto pamätá aj na výraznú podporu vrcholových športovcov“, zdôraznil.