Z celkového počtu 26 športovcov, ktorí budú reprezentovať Slovensko na parížskych športoviskách, je 24 s telesným znevýhodnením. Iba dvojica paraplavkýň Tatiana Blattnerová a Karina Petrikovičová spadá do kolónky zrakovo znevýhodnené.

Ženy budú tradične tvoriť menšiu časť slovenskej výpravy – pri osemnástich mužoch ich vycestuje osem. Po dve zástupkyne budeme mať v boccii (Eliška Jankechová, Kristína Vozárová), v už spomínanom paraplávaní a v parastreľbe (Veronika Vadovičová, Kristína Funková), po jednej v parastolnom tenise (Alena Kánová) a paradrezúre (Lucia Vladovičová).
Iba pätica športovcov a športovkýň absolvuje v Paríži svoju paralympijskú premiéru – sú to práve boccistky Jankechová a Vozárová, naša jediná zástupkyňa v paradrezúre Vladovičová a dvojica mužov – Peter Lovaš (para stolný tenis) a Martin Dorič (paralukostreľba). Väčšina reprezentantov má na konte už viac ako jednu účasť, rekordérom je parastolný tenista Ján Riapoš. Ten zatiaľ nechýbal ani na jedných hrách od vzniku samostatnej SR a do Paríža sa chystá už na svoje ôsme PH.
Najpočetnejšiu skupinu vo výprave tvoria parastolní tenisti (7 hráčov), po nich nasleduje boccia (5), po troch športovcoch budeme mať v paraatletike, paralukostreľbe a parastreľbe, dve dvojice v paracyklistike a paraplávaní, jedinú športovkyňu v paradrezúre.
Až šesť členov výpravy už pozná chuť zlatej medaily zavesenej na krku, niektorí aj viackrát. Najviac ich nájdeme v parastolnom tenise – Ján Riapoš (4), Martin Ludrovský (1), Alena Kánová (1), dvoch v paracyklistike Jozef Metelka (3) a Patrik Kuril (1) jednu v parastreľbe – Veronika Vadovičová (4).
V Paríži bude Slovensko obhajovať 11 medailí z Tokia 2020, z čoho bolo 5 zlatých, 2 strieborné a 4 bronzové.