Parastolní tenisti odštartovali včera v čiernohorskej metropole prvými zápasmi súťaže dvojhier na medzinárodnom turnaji Montenegro Para Championships 2023. Z pätice Slovákov postúpili do vyraďovacej fázy traja.

Martin Ludrovský si v skupine poradil so všetkými súpermi a postúpil priamo do semifinále skupiny TT2. Rovnako si v TT4 počínal Boris Trávniček, ktorý zdolal všetkých troch súperov zhodne 3:0 a zabezpečil si účasť vo štvrťfinále. Posledným postupujúcim bol Peter Mihálik (tiež TT4), ktorému jedna výhra a jedna prehra stačili na postup do osemfinále.
Jána Riapoša (TT2) pripravilo o postup horšie skóre, keď dva zápasy z troch v skupine vyhral. Tretie nepostupové miesto ostalo v TT7 aj Miroslavovi Jamborovi.
Výsledky – dvojhry – 4. mája (skupinová fáza)
TT2
Ludrovský – Michaud (FRA) 3:0
Ludrovský – Crosara (ITA) 3:1
Ludrovský – Wang (CHN) 3:0
postup z 1. miesta priamo do semifinále
Riapoš – Kim (KOR) 0:3
Riapoš – Toledo (ESP) 3:1
Riapoš – Isherwood (CAN) 3:0
3.miesto v skupine, nepostup
TT4
Trávníček – Ilic (SRB) 3:0
Trávníček – Gonzales (CHI) 3:0
Trávníček – Chaves (CRC) 3:0
postup z 1. miesta do štvrťfinále
Mihálik – Tamatsu (JPN) 3:0
Mihálik – Shi (JPN) 0:3
postup z 2. miesta do osemfinále
TT7
Jambor – Orazbek (KAZ) 0:3
Jambor – Salmin (BRA) 0:3
Jambor – Bogdanovic (SRB) 3:2
3.miesto v skupine, nepostup
Turnaj s faktorom 20 pokračuje dnes vyraďovacou fázou dvojhier. Počas víkendu sa budú hrať súťaže štvorhier a zmiešaných štvorhier. Po skončení turnaja sa hráči presunú do kúpeľného Laška, kde ich čaká tradičný Slovenia Para Open 2023 s faktorom 40 v dňoch 9. – 13. mája. Pripoja sa k nim ešte Marián Kamien (TT1), Lukáš Kližan, Peter Lovaš (obaja TT2) a Alena Kánová (TT3).
Od januára tohto roku bojujú parastolní tenisti o body do kvalifikácie o PH Paríž 2024. Vrcholom roka 2023 bude európsky šampionát v britskom Sheffielde v dňoch 4. – 9. septembra.