Cez víkend sa naši lyžiari zúčastnili prvého preteku v novej sezóne v lyžiarskom stredisku Kühtai, ktoré je situované v nadmorskej výške 2020m. V tomto stredisku môžete nájsť 30km lyžiarskych a snowboardových tratí.
Prvý deň preteku sa naši lyžiari predstavili v slalome, v ktorom Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom získali druhé miesto, Petra Smaržová skončila štvrtá. V sobotu aj v nedeľu sa konal obrovský slalom, kde Martin France v kategórií stojacích skončil dva krát na bronzovej priečke, rovnaký výsledok sa podarilo zrakovo znevýhodnenému Miroslavovi Harausovi s navádzačom Marošom Hudíkom a Marek Kubačka obsadil dva krát piate miesto.
Výsledky:
Slalom 18.12.2015 – ženy stojace
1 Bochet Marie LW 6/8-2 FRA 54,36 55,35 1:49.71
2 Rothfuss Andrea LW 6/8-2 GER 56,13 55,79 1:51.92
3 Jochemsen Anna LW 2 NED 59,15 58,91 1:58.06
4 Smarzova Petra LW 6/8-2 SVK 59,82 1:00.58 2:00.40
5 Schmidt Bigna LW 5/7-3 SUI 1:01.55 1:01.41 2:02.96
6 Khorosheva Anastasiia LW 9-2 RUS 1:01.99 1:02.71 2:04.70
Slalom 18.12.2015 – muži zrakovo znevýhodnený
1 Redkozubov Valerii B 2 RUS 46,57 51,40 1:37.97
2 Haraus Miroslav B 2 SVK 48,68 53,87 1:42.55
3 Frantsev Ivan B 2 RUS 51,83 54,76 1:46.59
4 Bertagnolli Giacomo B 3 ITA 52,84 55,25 1:48.09
5 Krezel Maciej B 3 POL 52,19 57,12 1:49.31
6 MORGENFURT Gernot B 2 AUT 54,64 58,85 1:53.49
7 Hesch Christian B 3 AUT 55,14 58,64 1:53.78
8 Mizdrak Damir B 3 CRO 1:01.95 1:09.00 2:10.95
9 DICKINSON John B 2 GBR 1:07.17 1:09.24 2:16.41
Obrovský slalom 19.12.2015 – ženy stojace
1 Bochet Marie LW 6/8-2 FRA 56,40 56,70 1:53.10
2 Rothfuss Andrea LW 6/8-2 GER 57,11 57,25 1:54.36
3 Schmidt Bigna LW 5/7-3 SUI 1:00.59 1:02.90 2:03.49
4 Smarzova Petra LW 6/8-2 SVK 1:01.81 1:02.73 2:04.54
5 Khorosheva Anastasiia LW 9-2 RUS 1:02.57 1:03.59 2:06.16
6 Pueyo Marimon Ursula LW 2 ESP 1:06.55 1:06.96 2:13.51
Obrovský slalom 19.12.2015 – muži zrakovo znevýhodnený
1 Redkozubov Valerii B 2 RUS 54,61 56,74 1:51.35 0,00 23,18
Navádzač: Geroev Evgeny
2 Frantsev Ivan B 2 RUS 56,34 55,97 1:52.31 0,96 30,88
Navádzač: Agranovskii German
3 Haraus Miroslav B 2 SVK 56,87 56,76 1:53.63
Navádzač: Hudik Maros
4 Bertagnolli Giacomo B 3 ITA 56,43 57,27 1:53.70
Navádzač: Casal Fabrizio
5 KUBACKA Marek B 1 SVK 58,15 57,67 1:55.82
Navádzač: Zatovicova Maria
6 Hesch Christian B 3 AUT 59,38 59,67 1:59.05
Navádzač: Pajantschitsch Siegfried
7 Krezel Maciej B 3 POL 59,43 59,70 1:59.13
Navádzač: Ogarzynska Anna
Obrovský slalom 19.12.2015 – muži stojaci
1 SALCHER Markus LW 9-1 AUT 53,80 54,66 1:48.46
2 Bugaev Alexey LW 6/8-2 RUS 54,80 54,29 1:49.09
3 France Martin LW 9-1 SVK 54,40 55,92 1:50.32
4 Pfyl Thomas LW 9-2 SUI 55,05 55,36 1:50.41
5 Gourley Mitchell LW 6/8-2 AUS 55,02 55,83 1:50.85
6 Vetrov Alexander LW 5/7-3 RUS 55,68 55,23 1:50.91
7 Schneider Bernhard LW 6/8-2 AUT 56,01 55,94 1:51.95
8 Pajantschitsch Nico LW 6/8-2 AUT 56,87 57,28 1:54.15
9 Kurz Andreas LW 4 AUT 57,65 57,57 1:55.22
10 Wuerz Martin LW 6/8-2 AUT 58,18 57,37 1:55.55
11 Kleinheinz Bernhard LW 3 GER 57,46 58,29 1:55.75
12 Orsini Nicolo LW 6/8-2 ITA 57,51 58,26 1:55.77
13 Alyabyev Alexander LW 6/8-2 RUS 57,91 58,17 1:56.08
14 Kiiveri Santeri LW 6/8-1 FIN 58,42 57,90 1:56.32
15 Whitley James LW 5/7-3 GBR 59,84 1:00.27 2:00.11
16 Mikushin Alexey LW 6/8-1 RUS 1:01.95 1:02.75 2:04.70
17 Balcaen Jasper LW 9-1 BEL 1:02.00 1:03.66 2:05.66
18 Bendotti Davide LW 2 ITA 1:02.97 1:05.30 2:08.27
19 Jas Ricardo LW 2 NED 1:08.80 1:11.43 2:20.23
20 HARVEY Grant LW 1 GBR 1:11.32 1:11.73 2:23.05
Obrovský slalom 20.12.2015 – ženy stojace
1 Bochet Marie LW 6/8-2 FRA 54,36 55,35 1:49.71
2 Rothfuss Andrea LW 6/8-2 GER 56,13 55,79 1:51.92
3 Jochemsen Anna LW 2 NED 59,15 58,91 1:58.06
4 Smarzova Petra LW 6/8-2 SVK 59,82 1:00.58 2:00.40
5 Schmidt Bigna LW 5/7-3 SUI 1:01.55 1:01.41 2:02.96
6 Khorosheva Anastasiia LW 9-2 RUS 1:01.99 1:02.71 2:04.70
Obrovský slalom 20.12.2015 – muži zrakovo znevýhodnený
1 Redkozubov Valerii B 2 RUS 53,17 53,23 1:46.40
Navádzač: Geroev Evgeny
2 Bertagnolli Giacomo B 3 ITA 53,79 53,35 1:47.14
Navádzač: Casal Fabrizio
3 Haraus Miroslav B 2 SVK 53,07 54,41 1:47.48
Navádzač: Hudik Maros
4 Frantsev Ivan B 2 RUS 53,71 54,37 1:48.08
Navádzač: Agranovskii German
5 KUBACKA Marek B 1 SVK 54,60 54,49 1:49.09
Navádzač: Zatovicova Maria
6 Krezel Maciej B 3 POL 54,93 55,15 1:50.08
Navádzač: Ogarzynska Anna
7 Hesch Christian B 3 AUT 56,92 57,98 1:54.90
Navádzač: Pajantschitsch Siegfried
8 DICKINSON John B 2 GBR 1:07.20 1:08.97 2:16.17
Obrovský slalom 20.12.2015 – muži stojaci
1 Bugaev Alexey LW 6/8-2 RUS 51,81 52,30 1:44.11
2 SALCHER Markus LW 9-1 AUT 52,60 52,46 1:45.06
3 France Martin LW 9-1 SVK 52,16 53,31 1:45.47
4 Pfyl Thomas LW 9-2 SUI 53,68 53,09 1:46.77
5 Vetrov Alexander LW 5/7-3 RUS 54,05 53,17 1:47.22
6 Pajantschitsch Nico LW 6/8-2 AUT 54,34 54,62 1:48.96
7 Schneider Bernhard LW 6/8-2 AUT 55,46 54,43 1:49.89
8 Orsini Nicolo LW 6/8-2 ITA 54,37 55,77 1:50.14
9 Wuerz Martin LW 6/8-2 AUT 54,56 55,59 1:50.15
10 Alyabyev Alexander LW 6/8-2 RUS 56,03 54,94 1:50.97
11 Kurz Andreas LW 4 AUT 55,24 55,87 1:51.11
12 Kiiveri Santeri LW 6/8-1 FIN 55,62 55,69 1:51.31
13 Whitley James LW 5/7-3 GBR 56,65 57,61 1:54.26
14 Mikushin Alexey LW 6/8-1 RUS 58,07 58,53 1:56.60
15 Balcaen Jasper LW 9-1 BEL 59,50 1:00.28 1:59.78
16 Bendotti Davide LW 2 ITA 59,90 1:01.80 2:01.70
17 Jas Ricardo LW 2